Systemy automatyki domowej (domotyki)

Aby zrealizować ideę inteligentnego budynku (domu) należy przede wszystkim odpowiednio przygotować wszystkie instalacje i to już na etapie projektowania. Jeśli zostaną one odpowiednio przemyślane, a potem wykonane będziemy mogli uzyskać szereg korzyści, jakie wiążą się z wykorzystaniem automatyki.

Instalacja "inteligentna" posiada inną strukturę i topologię niż klasyczna. To system automatyki domowej stanowi tutaj kluczową rolę. W instalacji "inteligentnej" następuje podzielenie elementów na sterujące i wykonawcze. Zmiana funkcji konkretnych elementów systemu jest możliwa w dowolnym momencie bez dodatkowych nakładów (np. prowadzenia przewodów). Wszystko co należy zrobić to przeprogramować naszą instalację inteligentnego budynku.

Nasza oferta obejmuje realizację automatyki budynkowej w oparciu o system magistralowy Teletask. Użytkownicy tego systemu mają pełną kontrolę nad wszystkim, co dzieje się w obiekcie. Wymienić można tutaj następujące obszary:

  • sterowanie oświetleniem budynku i otoczenia (dowolnego typu: żarowe, jarzeniowe, halogenowe, RGB LED i inne),
  • zarządzanie ogrzewaniem, klimatyzacją i wentylacją,
  • sterowanie systemami rolet, zasłon, żaluzji, markiz,
  • integracja z systemami audio-wideo oraz systemem monitoringu,
  • ochrona przeciwpożarowa, kontrola dostępu oraz integracja z systemem alarmowym,
  • sterowanie innymi dowolnymi urządzeniami elektrycznymi.

Interfejsy użytkownika TELETASK oferują także ponadprzeciętny design oraz doskonale prezentują się w pomieszczeniach o nowoczesnym lub klasycznym wystroju, znacznie podnosząc ich walory estetyczne. To więcej niż przełączniki, które pozwalają na włączanie lub wyłaczanie różnych aplikacji (oświtlenie, wentylacja, itd.). W ofercie posiadamy panele oraz okna dotykowe, panele wizualizacyjne oraz piloty. Wszystkie te urządzenia pozwalają na pełne i proste sterowanie oraz kontrolowanie budynku w nieskończonej ilości scenariuszy.

Pamiętać należy, że budynek będzie na tyle inteligentny, na ile inteligentnie zostanie zaprojektowany i najważniejsze jak zostanie zaprogramowany!